A je to tu! Voľby 2020. Buď chceš, alebo nechceš.

Prišiel deň D, očakávaný politikmi, občanmi, celým Slovenskom. V médiach sa predbiehajú odhadom volebnej účasti, no záujem je naozaj veľký. Zo zahraničia prichádzajú Slováci voliť a prispieť k zmene. Zmenu je cítiť vo vzduchu a aj keď je protistrana tejto vládnucej koalícii rozdrobená na viaceré strany, spoločenskej túžbe po zmene to nevadí.

Vo vzduchu je cítiť veľa emócie. Napísal som mnoho básní, ale nikdy by som nepovedal že raz použijem pojem politická emócia. Taká je na Slovensku.

Už týždeň pred voľbami som cítil tú nedočkavosť voliť. Svoju aj všeobecnú. Politici v diskusných reláciách už akoby v nemom filme, bez zvuku. Pozadie veľkého chcenia volieb. Ľuďom už akoby nebolo treba zvuk, stačil obraz. Nemé bilbordy, plagáty, letáky, pohyblivý film diskusných relácií v televízii, bez zvuku. Už nech to príde, už nech sú voľby.

Cítili ste to rovnako? Cítite to tiež? V týchto voľbách je veľa emócie, aj veľa pravdy. Je jednoznačné kto s kým, kto za čo, a prečo. Nikto sa za nič neskryje, žiadna politická strana. Tieto voľby sú s jasnou požiadavkou na voličov, ale aj na politikov: Buď chceš, alebo nechceš.

Pôjdem voliť a čakám, že aj Vy. Verím že bude veľká účasť, tak to má byť, konečne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *