Prečo politika

Milé Slovenky a Slováci, dovoľte mi predstaviť sa. Volám sa Peter LAČNÝ, som manželom svojej úžasnej manželky Evy, otcom dvoch skvelých detí Kláry a Tomáša, starostom obce Teplička, kandidátom na poslanca do Národnej rady Slovenskej republiky, som Tepličanom, Spišiakom, som Slovákom!

Spiš je klenotom Slovenska, je regiónom s množstvom historických pamiatok, rozvinutou kultúrou, krásnou prírodnou scenériou a jedinečným Slovenským rajom. Blízko Spišskej Novej Vsi je obec Teplička, v ktorej žijú úžasní ľudia s dobrým srdcom, obetaví, zapálení pre dobrú vec, slušní a dobrosrdeční. Je mi cťou že môžem byť starostom tejto krásnej obce Teplička.

Vo svojom živote, v rodine, v úrade starostu, medzi občanmi presadzujem slušnosť, toleranciu, obetavosť, spravodlivosť. V dnešnej dobe, keď sa slušnosť z politiky takmer vytratila, je nutný jej reštart. Reštart slušnosti v politike na Spiši, na Slovensku.

Pri svojej každodennej práci starostu obce v prostredí samosprávy spoznávam množstvo úžasných ľudí, skvelý región Spiš a Slovensko. Rozhodol som sa vstúpiť do politiky a mojou snahou je priniesť do života ľudí na Slovensku, do regiónu Spiša, do rodnej obce Teplička viac optimizmu a pozitivizmu cez slušnosť a spravodlivosť, dobré a správne rozhodnutia, zlepšenie prostredia samosprávy, ale aj cez zodpovedný prístup k potrebám občanov Slovenska.

Cez samosprávu si uvedomujem priamy dopad a vplyv politiky na Slovensku na životy všetkých ľudí, nás Slovákov. Kvalitná, slušná a zodpovedná politika znamená kvalitnú samosprávu v regiónoch, v každej časti Slovenska. Len kvalitnou, slušnou a zodpovednou politikou môžeme meniť kvalitu života na Slovensku.

Dnes má samospráva veľa povinností a zodpovednosti. Často pre „nariadenia z hora“ samospráva nemá čas venovať tým najdôležitejším, občanom tu dole. Popri chaose, byrokracii, zložitosti procesov sa občan, základ samosprávy a štátu, dostáva na druhú koľaj. A to nie je správne. Je potrebné zmeniť to!

Volím slušnosť v politike, slušnosť pre Slovensko. Volím kvalitnú samosprávu. Volím Kresťanskodemokratické hnutie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *