Film Sviňa, to je sila!

Bol som v kine na film, ktorý určite ovplyvní výsledky volieb a rozhodovanie voliča v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Film, hoc je dosť hrubý, vykresľuje obraz politiky na Slovensku a aj keď sa zdá že nič nové divákovi neprináša, opak je pravdou. Prináša do našich kín a našej spoločnosti dôležitú informáciu a to hneď dve.

Slušnosť v politike je veľmi dôležitá. Morálka, slušnosť, pravda, spravodlivosť musia byť v politike a my všetci musíme urobiť všetko preto, aby sa do politiky tieto vlastnosti a slušný spôsob vládnutia dostali.

Druhá dôležitá informácia je o moci. Nesmieme dopustiť vládu jednej strany. Potom si tá strana robí čo chce. Je tomu tak teraz, bolo to v minulosti. Komunizmus, Mečiar s HZDS, Fico so Smerom. Vlády jednej strany sa vždy zapredali moci a občan zostal v úzadí, ba čo viac aj terorizovaný štátnou mocou. Vlády v koalícii sa možno viac hádajú, ale nedovolia prekročiť pomyselnú čiaru morálky, zákona, spravodlivosti, života. Nedovoľme to! Poďme všetci voliť, využijme túto jedinečnú šancu na lepšiu budúcnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *